po kliknutí budete presmerovaní na
stránku externého dodávateľa služby
  • kone
  • pedok
  • BOXY
  • podkova
  • DETI
  • prekazky
  • deti
 

Novinky

Najúspešnejší aktéri sezóny 2019


2019-11-25

V dostihovej sezóne 2019 Závodisko, š.p. zorganizovalo spolu 20 dostihových dní, z toho 16 na centrálnom hipodróme v Bratislave, dva na dostihovej dráhe v Topoľčiankach a po jednom v Šuranoch a v Senici. Diváci dovedna mohli vidieť 132 rovinových a 24 prekážkových dostiov. V piatok 22. novembra 2019 na slávnostnom galavečere slovenského turfu v Bratislave vyhlásili jej najúspešnejších aktérov.
 
Víťazmi celoročných šampionátov v rovinových dostihoch sa stali stajňa Meridian, tréner František Holčák a džokej Jaroslav Línek. Majiteľský a trénerský šampionát sa zrodil najmä zásluhou výnimočného žrebca Arcturusa zo stajne Meridian, ktorý na Slovensku tri z piatich štartov premenil na víťazstvá a zarobil 52 560 €. Je súčasne len druhým koňom v histórii slovenského turfu, ktorý sa ozdobil klasickou trojkorunou (za triumfy vo Veľkej jarnej cene, Slovenskom derby a Slovenskom St. Leger). Džokej Jaroslav Línek získal svoj už šiesty titul šampióna rovinových jazdcov a vyrovnal sa v historickom rebríčku Zdenkovi Šmidovi. V prekážkovom odvetví sa medzi majiteľmi po prvý raz z titulu tešila stajňa Štangel Racing, šampionát medzi trénermi po tretí raz v rade získal Jaroslav Brečka a prekážkovým jazdeckým šampiónom je už po piaty krát Lukáš Matuský.
 
V anketách, ktorých hlasovanie sa uzatvorilo 11. novembra, si respondenti z radov majiteľov, trénerov, jazdcov, turfových funkcionárov a publicistov, zvolili najlepšie kone v jednotlivých kategóriách a najprestížnejšie ocenenia „Tréner roka“, „Jazdec roka“ a „Kôň roka 2019“. Po prvý raz v histórii sa stalo, anketa Tréner roka a Jazdec roka má rovnakého majiteľa a ním je Jaroslav Línek. Šampión džokej a druhý v šampionáte trénerov suverénne dominoval v ankete Jazdec roka so ziskom 72 % hlasov. V ankete Tréner roka mu hlas dalo takmer 32 % respondentov, druhému Františkovi Holčákovi 23 %. Titul Kôň roka 2019 podľa očakávania získal víťaz klasickej trojkoruny ARCTURUS (IRE), ktorému dalo svoj hlas 72,3 % hlasujúcich. Okrem tohto najprestížnejšieho titulu je aj najlepším trojročným žrebcom a najlepším vytrvalcom sezóny.
 
Kompletné výsledky ankiet v sezóne 2019
 
 

© Závodisko, š. p. 2013 | CMS E4E | Optimalizované pre IE verzie 8 a vyššej

Vyhledat